Wyroby z pianki polietylenowej znajdują bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się tania i wytrzymała ochrona. Zarówno w branży transportowej, jak i przemysłowej. Z pianki wycinamy profile i ochronne opakowania. To także szeroki wybór folii do pakowania czy wypełnień do kartonów. Teraz to również dystanse piankowe o najróżniejszych rozmiarach i kształtach.
Dystanse piankowe
Nowoczesne narzędzia do obróbki pianki pozwalają na bardzo dokładne dopasowanie formy do indywidualnych potrzeb przemysłu. Dokładnie tak samo jest w procesie wycinania dystansów. To bardzo proste w swojej budowie elementy z pianki polietylenowej, które wykorzystywane są m.in. w branży AGD, RTV. Dystanse piankowe są bardzo lekkie, bardzo tanie i wyjątkowo uniwersalne. Dlatego zdobyły ogromną popularność przy wielu procesach produkcyjnych, jako rozwiązania ochronne czy uzupełniające.

Dystanse piankowe dostosowujemy dla potrzeb naszych odbiorców. Kolor, grubość i rozmiar – wszystko zależy od indywidualnego projektu i szczególnych wytycznych. Główne zastosowanie to oddzielenie poszczególnych produktów oraz zabezpieczenie ich przed uszkodzeniami.
Spieniony polietylen (EPE ) chroni przed wielokrotnymi wstrząsami, nieszkodliwy, niezwykle odporny chemicznie i podlegający pełnemu recyklingowi. Używany głównie do opakowań ochronnych mebli, elektroniki, części samochodowych i innych produktów.