CHARAKTERYSTYKA PIANKI SIECIOWANEJ
Chemicznie sieciowana pianka polietylenowa poza jej znakomitymi własnościami termoizolacyjnymi posiada niezwykłą elastyczność mechaniczną.
Różne gęstości (30-180 kg /m3) i grubości pozwalają je stosować na szeroką skalę w branżach przemysłowych, jednocześnie pomagając unowocześniać i rozwijać ich własną technologię.
Doskonale izolują termicznie (w zakresie od –60°C do +95°C). Mat i otulin używa się do izolowania kanałów wentylacyjnych, stropów (eliminują dźwięki stąpania i stukania), rur, dachów. Tapet – do okładania tzw. „zimnych ścian” – np. szczytowych. Wyroby z polietylenu są nieszkodliwe dla zdrowia, niewrażliwe na opary chemiczne oraz działania insektów i gryzoni, oporne na dyfuzję pary wodnej. Można je lakierować i laminować, a także malować farbami na bazie tworzyw sztucznych. Wyroby z pianki polietylenowej są łatwe do cięcia i proste w montażu – można je przyklejać lub zgrzewać. Polietylen jest nieodporny na promieniowanie UV, ma stopień palności (zgodnie z normą DIN 4102) – łatwo zapalny (B3)
ZASTOSOWANIE PIANKI SIECIOWANEJ
Pianka sieciowana chemicznie ma zastosowanie w różnych dziedzinach i gałęziach gospodarki
Najczęściej wykorzystywana jest w :
- motoryzacji i akustyce,
- przemyśle obuwniczym i kaletniczym,
- instalacjach budowlanych,
- izolacjach,
- sporcie i wypoczynku,
- różnych zastosowaniach przemysłowych.