PRODUCENT OPAKOWAŃ PIANKI POLIETYLENOWEJ

CHARAKTERYSTYKA PIANKI SIECIOWANEJ

Chemicznie sieciowana pianka polietylenowa poza jej znakomitymi własnościami termoizolacyjnymi posiada niezwykłą elastyczność mechaniczną.

Różne gęstości (30-180 kg /m3) i grubości pozwalają je stosować na szeroką skalę w branżach przemysłowych, jednocześnie pomagając unowocześniać i rozwijać ich własną technologię.

Doskonale izolują termicznie (w zakresie od –60°C do +95°C). Mat i otulin używa się do izolowania kanałów wentylacyjnych, stropów (eliminują dźwięki stąpania i stukania), rur, dachów. Tapet – do okładania tzw. „zimnych ścian” – np. szczytowych. Wyroby z polietylenu są nieszkodliwe dla zdrowia, niewrażliwe na opary chemiczne oraz działania insektów i gryzoni, oporne na dyfuzję pary wodnej. Można je lakierować i laminować, a także malować farbami na bazie tworzyw sztucznych. Wyroby z pianki polietylenowej są łatwe do cięcia i proste w montażu – można je przyklejać lub zgrzewać. Polietylen jest nieodporny na promieniowanie UV, ma stopień palności (zgodnie z normą DIN 4102) – łatwo zapalny (B3)

Pianki sieciowane chemicznie

ZASTOSOWANIE PIANKI SIECIOWANEJ

ZASTOSOWANIE PIANKI SIECIOWANEJ

Pianka sieciowana chemicznie ma zastosowanie w różnych dziedzinach i gałęziach gospodarki

Najczęściej wykorzystywana jest w :

  • motoryzacji i akustyce,
  • przemyśle obuwniczym i kaletniczym,
  • instalacjach budowlanych,
  • izolacjach,
  • sporcie i wypoczynku,
  • różnych zastosowaniach przemysłowych.

PianFol Sp. z o.o.
Czermin 306
39-304 Czermin

biuro@pianfol.pl
tel.: 17 250 62 60

NIP: 8172180943
REGON: 365358180