Separator piankowy
Uniwersalność pianek pozwala na bardzo szerokie zastosowanie ich w przemyśle, transporcie i logistyce. Mowa w szczególności o piankowych foliach, opakowaniach, wypełnieniach, grzebieniach i separatorach. To one pozwalają zabezpieczyć narażony na uszkodzenie towar, w tym wyroby ze szkła, ceramikę, meble czy podzespoły elektroniczne. Folia i separatory z pianki pozwalają uchronić powierzchnie przed zarysowaniem, a same towary przed ich mechanicznym uszkodzeniem.

Separatory z pianki pozwalają oddzielić od siebie narażone powierzchnie. To bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie delikatne dla chronionego towaru kształty z miękkiej pianki. Dzięki niej wszelkie wibracje w trakcie transporty i logistyki są pochłaniane i nie oddziałują bezpośrednio na ukryte w opakowaniu urządzenie. Jednocześnie równie ważną rolę pełną odseparowując od siebie wszystkie powierzchnie, które nie mogą być w żaden sposób zadrapane czy uszkodzone. Tworzą dodatkową przestrzeń, która amortyzuje i chroni.

Piankowe wypełnienia i grzebienie czy separatory to rozwiązanie pewne, ale co ważne również tanie. Wykorzystywane w przemyśle i transporcie. Wszędzie tam, gdzie liczy się dodatkowa ochrona i szczególne kształty wypełnień między towarami, w kartonach i skrzyniach.